Bankovka 100 EURO patrí do druhej, tzv. Europa série eurových bankoviek, ktorá bola do obehu uvedená 28. mája 2019. Motív zobrazuje architektonický štýl baroka a rokoka. Rozmer bankovky je 147 x 77 mm - oproti prvej sérii z roku 2002 je mierne nižšia, hlavnou farbou zostáva odtieň zelenej.
Novinkou tejto série je satelitný hologram v hornej časti strieborného prúžku, ktorý zobrazuje malé symboly € pohybujúce sa okolo hodnoty bankovky a pri priamom svetle sa stávajú výraznejšími. Ďalej obsahuje portrétový vodoznak a portrétový hologram s podobizňou mytologickej Európy, smaragdové číslo meniace farbu, EURion konštelácia, mikrotext, UV-fluorescenčné prvky a reliéfnu tlač.
Táto konkrétna bankovka je navyše nezvyčajným kusom s výrobnou chybotlačou - teda odchýlkou vzniknutou pri tlačiarenskom procese (napríklad posun farby, nedokonalý orez, chybný prítlak alebo iná anomália), ktorá sa štandardne netriedi do bežného obehu. Bankovky s preukázateľnou chybotlačou patria medzi zberateľmi bankoviek k mimoriadne vyhľadávaným kusom, keďže centrálne banky sa chybné výtlačky snažia z obehu vyraďovať a ich počet je preto výrazne nižší než pri bezchybných sériách - certifikované chybotlače tak môžu dosahovať niekoľkonásobne vyššiu zberateľskú hodnotu ako bežný kus rovnakej nominálnej hodnoty.
Táto konkrétna bankovka 100 EURO je zo série "V" (krajina emisie: Španielsko), s tlačovou doskou V004E4. Nesie podpis Mario Draghi, tretieho prezidenta ECB (2011 - 2019) - ide teda o kus z neskoršej dotlače série. Stav zachovania: takmer nepoužívaná (aUNC - almost Uncirculated), s minimálnymi stopami manipulácie.












